KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY A SPRÁVNÉHO OVLÁDÁNÍ MOTOCYKLU
pro držitele řidičského oprávnění
1-5 z 15 termínů  Předchozí Další všechny termíny
3. duben 2020Individuální 9-13míst: 0Kolínobsazeno
3. duben 2020MotoGym 14-18míst: 4Kolínobjednat
4. duben 2020MotoGym 9-18 + pártymíst: 20Kolínobjednat
11. duben 2020Celodenní 9-18míst: 5Kolínobjednat
17. duben 2020Volné jízdy na okruhumíst: 0Autodrom Vysoké Mýtoobsazeno
Objednat se můžete on-line nebo telefonicky na čísle 724 241 698.

Moto Gymkhana

Moto Gymkhana

Moto Gymkhana (Motoslalom)

Slovo Gymkhana (Jim-kah-Nuh pochází z Hindštiny) slovo původně znamenalo slalom na koni. V současné době se gymkanou rozumí většinou slalom na motocyklu nebo s automobilem. Princip je jednoduchý co nejrychleji projet trasu vytyčenou obvykle z barevných kuželů. Během jízdy provádí jezdec různé obraty slalomy osmičky atp., při kterých se kombinuje hbitost, rychlost, rovnováha a zručnost, práce s plynem a brzdami. Nejlepší jezdci využívání téměř limitních možností stroje.

Soutěže Moto Gymkhana jsou nejvíce rozšířené v Japonsku kde mají bohatou tradici již od 70tých let minulého století. V oblibě jsou mnoho let také v USA zejména jako soutěže policistů tzv. motorodeo. Tento sport v posledních letech dorazil i do Evropy. Přibližně od roku 2011 se začínají jezdit národní soutěže v Anglii, Holandsku, Polsku, České republice, Francii, Ukrajině a Rusku. V roce 2015 se v Holandsku konalo první Mistrovství evropy – Moto Gymkhana European Shampionship, které se účastnil i desetičlenný team z ČR. Od roku 2015 se rovněž pořádá neoficiální mistrovství světa -       M-Gymkhana World Competition, které spočívá ve sdílení svých jezdeckých schopností na standardizovaných tratích dle daných pravidel. Tato motocyklová disciplína není na rozdíl od jiných motoristických sportů příliš finančně náročná a lze ji provozovat jak na amatérské tak i na profesionální úrovni. Vzhledem k relativně malým rychlostem se jedná o o velmi bezpečný motocyklový sport. Na to, aby jste mohli začít s Moto Gymkhanou stačí běžný motocykl a standardní motocyklová výbava. Dále samozřejmě odvaha a chuť trénovat.

Moto Gymkhana je ideálním tréninkovým nástrojem kterak se dokonale sžít s vlastním motocyklem a výrazně tak zvýšit svou aktivní bezpečnost a schopnost zvládání krizových situací v běžném provozu. Některé z prvků Moto Gymkhany (slalom, osmička, brzdy) jsou téměř totožné s prvky v Evropě běžně využívanými při výcviku v konvenčních autoškolách i nadstavbových motoškolách. Základní prvky by měl v klidném tempu zvládnout projet každý držitel řidičského oprávnění na motocykl!

Od roku 2011 pravidelně pořádáme tréninkové kurzy a soutěže v různých regionech ČR. Od r. 2012 se každou sezónu koná Mezinárodní mistrovství České Republiky dle standardizovaných mezinárodních pravidel.

Našim cílem je rozšíření tohoto zajímavého a finančně nenáročného motosportu u nás.

Více informací tomto sportu, pravidla, termíny a registraci do tréninkových kurzů a soutěží naleznete na www.motogymkhana.cz

Sdílej motoškolu na Facebooku!
Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa
Užitečné odkazy:

http://www.abeceda-autoskoly.cz ABC žáka autoškoly
http://etesty2.mdcr.cz Testy on-line
http://www.autoskol.cz Asociace autoškol
http://www.mdcr.cz/cs/Legislativa/Legislativa/Legislativa_CR_silnicni Zákony a vyhlášky
www.motoslalom.cz Stránky jsou věnovány v Česku novému a zatím téměř neznámému motocyklovému sportu. Našim cílem je rozšíření tohoto zajímavého a finančně nenáročného motosportu u nás.
http://www.doipo.cz Dopravně informační portál

Odkazy pro motorkáře:

http://www.moto-ulrich.cz/ Moto Ulrich - prodej motocyklů
http://www.motojomax.cz kamenný i internetový obchod, vše pro motorkáře, příjemná obsluha, rozumné ceny, kvalitní zboží, otevřeno i o víkendech
http://www.motorkari.cz velký celorepublikový motocyklový portál
http://www.kolinskaverbez.cz stránky motorkářů z Kolína
http://www.jednastopa.com stránky motorkářů ze středních čech
http://motogroup.ic.cz stránky jedné Kolínské motparty
http://www.motosendrazice.wbs.cz stránky příznivců motocyklů do 50ccm ze Sendražic u Kolína
http://www.jawamania.info vše co potřebujete vědět o svém miláčkovi
http://www.motoganglibe.wz.cz stránky motopartičky od Libenic u Kolína
http://www.biker.cz spousty videa s mototématikou
http://luhamoto.blog.cz/ blog zabývající se motoškolami v ČR a soutěžemi motoghymka (motocyklový slalom)
http://www.motokenny.cz/ "Krásná práce" Lakování od motorkáře pro motorkáře.
www.4sr.cz Kvalitní a prověřené moto oblečení od českého výrobce
http://www.zadrelvalec.cz/ Bazar s motooblečením