KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY A SPRÁVNÉHO OVLÁDÁNÍ MOTOCYKLU
pro držitele řidičského oprávnění
1-5 z 15 termínů  Předchozí Další všechny termíny
3. duben 2020Individuální 9-13míst: 0Kolínobsazeno
3. duben 2020MotoGym 14-18míst: 4Kolínobjednat
4. duben 2020MotoGym 9-18 + pártymíst: 20Kolínobjednat
11. duben 2020Celodenní 9-18míst: 5Kolínobjednat
17. duben 2020Volné jízdy na okruhumíst: 0Autodrom Vysoké Mýtoobsazeno
Objednat se můžete on-line nebo telefonicky na čísle 724 241 698.

Zdokonalovací kurzy jízdy na motocyklu

Zdokonalovací kurzy jízdy na motocyklu

Novinka pro sezónu 2011 - kurz bezpečné jízdy ve vašem městě nebo kraji.

Nabízíme realizaci cenově dostupných kurzů bezpečné jízdy na profesionální úrovni pro skupiny 6ti - 10ti osob téměř kdekoli na území ČR! Pro více informací a cenovou kalkulaci nás kontaktujte.

Přečtěte si: rozhovor pro Motoforum 

článek o našem kurzu na webu motorkari.cz 

 

Zdokonalovací kurz bezpečné jízdy a správného ovládání motocyklu je vhodný téměř pro všechny neprofesionální jezdce

Tento typ kurzů je určen všem řidičům motorek, především absolventům autoškol, znovu začínajícím jezdcům, jezdcům kteří přesedlali na jiný typ motocyklu, dále pak pro všechny kteří nejsou přesvědčeni o tom, že bezvadně ovládají svůj stroj a znají lmiity své i svého stroje, nebo si nejsou jisti zda znají veškeré zásady bezpečné jízdy. I zkušení motorkáři se na kurzu něco nového naučí! Výuka a výcvik jsou prováděny dle zák. 247/2000sb. v platném znění a svým obsahem jej přesahují.

Náplní kurzu je nácvik správného a jistého ovládání motocyklu při pomalé jízdě v nestabilním stavu i ve vyšších rychlostech a zejména při řešení krizových situací. Součástí kurzu je také teoretická výuka bezpečné jízdy na motocyklu a základy 1. pomoci.


Obsah kurzu:
Teoretická část cca 2h - oblečení; správný posez, ruce, nohy, hlava; vedení motocyklu pohledem; technické parametry podvozku motocyklu a jejich vliv na jízdu - brzdy, pneumatiky, pérování a tlumiče, rozvor, sklon vidlice, závlek předního kola, poloha těžiště; mechanika pohybu - akcelerace, brzdění, průjezd zatáčkou; Kammrova kružnice; fyzikální principy brzdění - správné způsoby brzdění za normálních okolností a při krizových situacích; kroutící moment v řidítkách při brzdění v zatáčce; vliv setrvačných momentů na pohyb stroje; nejčastější příčiny a následky nehod motocyklů; aktivní a pasivní bezpečnost při jízdě na motocyklu; desatero bezpečné jízdy; krizová situace - jak ji "ustát", pád, nehoda, základy 1. pomoci

Praktická část cca 4h - posez; vedení a zvedání stroje; zvládání rovnováhy na motorce; přímá jízda minimální rychlostí; slalom minimální rychlostí; motocyklová gymnastika; slalom v rychlosti; dobrzdění na cíl z vyšších rychlostí; nouzové intenzivní brzdění; zvládání smyku při přímé jízdě; brzdění v místech se sníženou přilnavostí, smyk zadního i předního kola; brzdění v zatáčce; kroužení na minimálním poloměru; kroužení na poloměru cca 10m - reálný X pocitový náklon; průjezd zatáčkou a správná stopa; pohled v zatáčce; úhybný manévr při přímé jízdě, úhybný manévr v zatáčce; únik do terénu.

Kurzy jsou prováděny výhradně na bezpečné neveřejné pozemní komunikaci na vlastní nebezpečí a odpovědnost účastníka pod dohledem a s pokyny učitele. Po absolvování tohoto kurzu je možné využívat plochu motocvičiště pro volné tréningové jízdy.

Základní podmíkou účasti je vlastní nebo s vědomím majitele za tímto účelem zapůjčený motocykl a vhodné nejlépe motocyklové oblečení, pevná obuv, rukavice a homologovaná helma.

Sdílej motoškolu na Facebooku!
Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa Motoškola Landa
Užitečné odkazy:

http://www.abeceda-autoskoly.cz ABC žáka autoškoly
http://etesty2.mdcr.cz Testy on-line
http://www.autoskol.cz Asociace autoškol
http://www.mdcr.cz/cs/Legislativa/Legislativa/Legislativa_CR_silnicni Zákony a vyhlášky
www.motoslalom.cz Stránky jsou věnovány v Česku novému a zatím téměř neznámému motocyklovému sportu. Našim cílem je rozšíření tohoto zajímavého a finančně nenáročného motosportu u nás.
http://www.doipo.cz Dopravně informační portál

Odkazy pro motorkáře:

http://www.moto-ulrich.cz/ Moto Ulrich - prodej motocyklů
http://www.motojomax.cz kamenný i internetový obchod, vše pro motorkáře, příjemná obsluha, rozumné ceny, kvalitní zboží, otevřeno i o víkendech
http://www.motorkari.cz velký celorepublikový motocyklový portál
http://www.kolinskaverbez.cz stránky motorkářů z Kolína
http://www.jednastopa.com stránky motorkářů ze středních čech
http://motogroup.ic.cz stránky jedné Kolínské motparty
http://www.motosendrazice.wbs.cz stránky příznivců motocyklů do 50ccm ze Sendražic u Kolína
http://www.jawamania.info vše co potřebujete vědět o svém miláčkovi
http://www.motoganglibe.wz.cz stránky motopartičky od Libenic u Kolína
http://www.biker.cz spousty videa s mototématikou
http://luhamoto.blog.cz/ blog zabývající se motoškolami v ČR a soutěžemi motoghymka (motocyklový slalom)
http://www.motokenny.cz/ "Krásná práce" Lakování od motorkáře pro motorkáře.
www.4sr.cz Kvalitní a prověřené moto oblečení od českého výrobce
http://www.zadrelvalec.cz/ Bazar s motooblečením